Wakacje '09- Odrzykoń 21.07.2009. Zamek Kamieniec

Ruiny zamku Kamieniec są widoczne z niektórych wyżej położonych punktów rezerwatu Prządki. Warto więc zajrzeć tam przy okazji, jeśli ktoś lubi zwiedzać zamki. Są położone na malowniczym wzniesieniu i otoczone przez kilka skałek, podobnych jak w rezerwacie- jedna z nich, z wyżłobionymi schodkami, znajduje się przy samym wejściu na zamek.Zwiedzanie trwa niestety krótko, ponieważ część zamku jest obecnie konserwowana i niedostępna dla turystów. Obejrzeć można zamek średni z niewielkim muzeum z eksponatami pochodzącymi z warowni. Zamek wysoki zaś jest niestety zamknięty. Podobno można się tam wbić na dziko, ale nas wypłoszyła kolonijna wycieczka, która koniec końców i tak nie zdecydowała się na zwiedzanie :) Poza tym, styraliśmy się mocno na skałkach, inaczej nic nie zniechęciłoby nas tak łatwo. Może kiedyś wrócimy tam jeszcze w celu dokładniejszej eksploracji.

Na zamku górnym znajduje się XIX-wieczny posąg Tadeusza Kościuszki. Troszkę dziwnie wygląda takie cuś na zamku... Ale widok musi mieć ładny...

Jak zwykle, nie będę rozpisywać się o tym, co ktoś już wcześniej napisał- zamiast tego odsyłam po naprawdę obszerne i rzetelne info wraz z rysem historycznym, legendami i wieloma ciekawostkami TUTAJ.


Pokaż mad about journey spots na większej mapie

2 komentarze:

  1. super stronka o podróżach, wiele wpisów mnie zmotywowało do odwiedzenia tych miejsc!

    OdpowiedzUsuń
  2. Dzięki Anniar, za odwiedziny i za komentarz! Bardzo mi milo, że mogę kogoś zainspirować do własnych podróży :) Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń