Rogów 5.06.2010. ArboretumArboretum założone w Rogowie to własność Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Jest jednym z największych w Polsce i dla mieszkańców wschodniej części województwa łódzkiego stanowi świetne miejsce na niedaleki wypad, jeśli znudziły nam się chwilowo miejskie parki i podmiejskie lasy.


Na terenie ogrodu znajdują się bardzo ciekawe kolekcje drzew i krzewów, pasieki, alpinarium oraz powierzchnie doświadczalne. Na całym terenie można zobaczyć niezwykłe odmiany i gatunki roślin. Wiosną widoki są szczególnie piękne, kiedy wiele z nich kwitnie, a zieleń w tle jest jeszcze młoda i świeża. W alpinarium oprócz flory można obserwować pływające w stawach ryby i żaby, podobno są tam także zaskrońce. Wśród bogactwa roślin wyznaczone są ścieżki tematyczne. Poszczególne okazy są opisane na tabliczkach. Mnogość form i kolorów potrafi zaskakiwać. Na terenie są także liczne ławeczki i zakątki, gdzie można usiąść, odpocząć i posłuchać śpiewu ptaków; to bardzo dobrze, bo jeśli planujemy obejść ścieżki arboretum dość dokładnie, czeka nas naprawdę długi spacer :)


Arboretum ma własną, świetnie opracowaną stronę w necie, która znajduje się pod TYM ADRESEM. Jest tam naprawdę wszystko, co trzeba wiedzieć przed, w trakcie i po wizycie w ogrodzie. Niestety nie można zabrać ze sobą pieska, przynajmniej tak stanowi regulamin, chociaż z tego co widzieliśmy, niektórzy właściciele miniaturowych ras jawnie go ignorują :D Nasz labek jednak został w domu...Pokaż mad about journey spots na większej mapie

4 komentarze:

 1. Bardzo fajna wycieczka :)
  A przedostatnie zdjęcie to konopie?
  Mad, dobrego weekendu!
  O.

  OdpowiedzUsuń
 2. Hi hi, Obieżyświatko, to nie konopie- to jakaś odmiana klonu, ale nazwy nie pamiętam... :)
  Pozdrawiam ciepło i życzę również udanego wypoczynku :)

  OdpowiedzUsuń
 3. No ładnie, mylę klon z konopiami ;)
  Serdeczności!
  O.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zapraszam również do odwiedzenia Bolestraszyc. Tam też znajduje się piękne arboretum.

  OdpowiedzUsuń