Pietryna 2.04.2011. Łódzkie zdroje uliczneŁódź jest brzydka- to powszechna opinia i niestety w pewnym stopniu prawdziwa. Ale jeśli ktoś ma w sobie choć jedną malutką żyłkę eksploratora, Łódź jest w stanie odkryć przed nim także wiele niezwykłych miejsc. Takich jak wybudowane w 2009 roku wzdłuż ulicy Piotrkowskiej zdroje uliczne, z czystą, zdatną do picia na surowo wodą.


Ich urok polega na niezwykłym projekcie- granitowe zdroje są ozdobione wykonanymi z brązu figurkami ganiających się ryb i dzieci. To sprawia, że widok tych studzienek naprawdę wywołuje uśmiech na twarzy; odbiór wizualny jest bardzo pozytywny, nie mówiąc o tym, że w okresie letnich upałów możliwość napicia się wody wprost z ujęć głębinowych to strzał w dziesiątkę :)


Zdrojów miało być 10, na razie ustawione są 4. Zaprojektowali je Marcin Mielczarek i Magdalena Walczak :)


Zdjęcia są owocem miłego spaceru po Piotrkowskiej i przyległościach, jaki stęsknieni za dalszą podróżą (soon! soon!) zafundowali sobie w kwietniowe przedpołudnie Mad&Kris. W następnym odcinku: pomniki na Pietrynie (albo coś innego, bo spontan jest cenną rzeczą w życiu :))


Pokaż mad about journey spots na większej mapie

3 komentarze:

 1. Bardzo mi się podoba :)
  I ta zdatna do picia woda! świetnie.
  Pozdrawiam Mad!
  O.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak byłem w Łodzi, to zastanawiałem się co to za rzeźby- bo woda z nich nie leciała.

  A co do samego miasta- wcale nie twierdzę że jest brzydka. Ma swój urok i naprawdę jest warta odwiedzin. Ten stereotyp znika po wizycie w Centrum Informacji Turystycznej na Piotrkowskiej i po krótkiej prezentacji co można w mieście zobaczyć.

  OdpowiedzUsuń
 3. Obieżyświatko, też uważam to za świetny pomysł :) Pozdrawiam :)

  Petitku, zdroje są czynne tylko w sezonie letnim. Co do Łodzi- osobiście podzielam Twoją opinię i mogłabym długo opowiadać o tym, co jest warte zobaczenia w tym mieście, niestety wielu ludziom nie chce się szukać i stąd ten stereotyp...

  OdpowiedzUsuń