Szklarska Poręba 25.09.2011. Wodospad Kamieńczyka


Na zakończenie wrześniowego pobytu w Karkonoszach wybraliśmy sobie atrakcję dość znaną i lubianą... uwaga, teraz będzie długie zdjęcie...
Oto Wodospad Kamieńczyka- najwyższy wodospad po polskiej stronie Karkonoszy. Jeden z ulubionych punktów widokowych w okolicach Szklarskiej Poręby- nie bez powodu. Dosyć monotonne, choć niedługie, podejście czerwonym szlakiem zostaje wynagrodzone na miejscu widokiem pięknego wąwozu i spływających po stromych wysokich skałach kaskad Kamieńczyka. Wodospad skrywa pewną tajemnicę- dziś niestety niedostępną dla zwiedzających, wykutą przez walońskich poszukiwaczy złota "Złotą Jamę".  Wstęp do wąwozu jest płatny, ale niedrogi, jedyną szykaną jakiej zaznają turyści jest konieczność udekorowania głowy kaskiem w czasie zejścia do wąwozu :) Na dół prowadzą metalowe, ażurowe kładki i schodki, dość wąskie, więc pewne rodzaje lęków mogą być przeszkodą w dotarciu do celu. Mimo tego warto się jednak wybrać na tę trasę, bo jest nietrudna, a piękna i satysfakcjonująca.

Polecają: Mad i Krisk8.


Pokaż mad about journey spots na większej mapie

5 komentarzy:

 1. Bardzo ładne miejsce, super że i w naszym kraju są już przygotowane takie trasy turystyczne. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. O tak, ja chcę tam powędrować :) Pięknie Mad!
  Pozdrawiam i dobrego weekendu!
  O.

  OdpowiedzUsuń
 3. ZielonaMila, ciekawych tras turystycznych i dobrze przygotowanych na szczęście nam przybywa coraz więcej :)

  Obieżyświatko, dziękuję i wzajemnie, chociaż nas w ten weekend pogoda nie rozpieszcza- dzisiaj był już od rana deszcz, grad i śnieg :)

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajny wodospad, nie byłem jeszcze - trza sie wybrac

  OdpowiedzUsuń
 5. Wodospad milutki droga do niego po kamorach więc jak ktoś chce się tam dostać polecam buty za kostkę - jak na szlak.

  OdpowiedzUsuń