Dolny Śląsk Majowy 1-5.05.2013. Park Zdrojowy w Polanicy-Zdroju

Wieczni kuracjusze w Polanicy-Zdroju

Wiem, wiem, o Polanicy już było. Ale przez ostatnie lata Polanica mocno się zmieniła. Przeszła kolejny lifting, dzięki któremu wygląda jeszcze bardziej europejsko. Dlatego dziś pokrótce o gruntownym remoncie, którego doczekał się park zdrojowy.

Podświetlana fontanna w Parku Szachowym

Renowacja objęła wszystkie części parku. Odświeżony wygląd zyskał Park Szachowy. Otwiera go pawilon, w którym znajduje się Punkt Informacji Turystycznej. Starą wielką szachownicę zastąpiła nowa, a pasaż zdobią podświetlane wodotryski, szczególnie widowiskowe po zmroku. Park Józefa również wzbogacił się o dużą fontannę w centralnym punkcie. 


Fontanna w Parku Józefa

W Parku Różaneczników odnowiono nawierzchnie, zbudowano kładki i uporządkowano teren. W najwyższym punkcie parku, skąd wcześniej straszyło niezbyt udane kamienne oblicze Adasia M., teraz znajduje się altanka z ujęciem wody pitnej.


Altanka

Projektanci nowego parku zdecydowali się podążyć za nowymi trendami i zaplanowali w przestrzeni parkowej kilka figur z brązu. Są wśród nich pomniki wybitnego szachisty Akiby Rubinsteina, doktora Józefa Matuszewskiego, kuracjuszki z pudelkiem oraz kuracjuszy na pikniku.


Brązowy Akiba Rubinstein

Remont Parku Zdrojowego trwał kilka lat, na tyle długo, że prawie zapomniałam o istnieniu tej części miasta, ukrytej za roboczymi ogrodzeniami. Efekt jednak jest widoczny. Zresztą, oceńcie sami.


Do Parku Różaneczników to tędy?...

W Polanicy, tam gdzie dom zdrojowy... Mad, Krisk8 i Koteksony.


Pokaż mad about journey spots na większej mapie

2 komentarze:

  1. Ciekawe - osobiście za niedościgniony uważam wzorzec ogrodu z przełomu XIX i XX stulecia ale widać że zmiany idą w dobrym kierunku.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. W tamtym okresie istniało wiele niedoścignionych wzorców, ale na tle dzisiejszej wszechobecnej bylejakości park w Polanicy jest naprawdę miejscem bardzo przyjemnym. Tak jak i całe miasto, zresztą :)

      Usuń