Rowerowo 6.07.2014. Wieża ciśnieńJeszcze tylko chwila w klimatach rowerowo-industrialno-łódzko-kolejowych. Bo brakuje do pełnego obrazu czego? Wieży ciśnień oczywiście :) Prawie jak wieża Eiffela, patrzcie...Przyznaję, że jestem od urodzenia nałogową łodzianką, w dodatku do 7. roku życia regularnie włóczyłam się po peronach, pociągach i wiaduktach - nie sama, nie sama :) A później też - ale coraz bardziej sama. I tutaj wielki tribute to my family - kim byłabym, gdyby nie? No raczej nikim. Niczym. Nigdzie. A i to, że jestem, trochę przez przypadek.
Ale wracając. Dostałam spadek, a w nim korbę, wanderlust i nałogi. Zdrowe nałogi, oczywiście, takie jak pociąg do pociągów ;). Przepiękny spadek, nie zamienię na żaden inny. Życie-prezent. Życie-przygoda.


Ale wracając do wieży ciśnień. Jedna z kilku łódzkich zachowanych wież, i patrzcie państwo - dostępna z każdej strony.
Wieża powstała w latach dwudziestych wieku też dwudziestego, więc łatwo policzyć, że ma prawie 100 lat. Ciekawe, czy dotrwa do swoich urodzin. Jak się przypadkiem nie spali, to może tak.I jeszcze można było najeść się wiśni. Tak po prostu, za darmo. I to w samym środku miasta. Wystarczyło skręcić w inną drogę, niż zwykle... Magia, magia everywhere. Tu i teraz, now and never. Kiedy okazuje się, że życie to naprawdę jednak chwila w miliardach wariantów. Nic więcej. 
Pamiętajcie o tym. Nic poza tu i teraz nie ma znaczenia. Abrakadabra, odjazd :) Mamy zielone światło? 


Team: me, he, he :)

4 komentarze:

 1. Lubię czytać, bo fajnie opisujesz ;)
  Miejsce ma swoją historię, zaklętą w kamieniu...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Serio? Dzięki, miło... :)
   A historia ma szczególne znaczenie, kiedy nada się jej wartość w teraźniejszości :)

   Usuń
 2. Mam nadzieję, że jednak dotrwa do 100 urodzin :)

  OdpowiedzUsuń