RzymZima oficjalnie dobiegła końca, skończyły się zatem i wymówki. Chciałam się wymigać od tego posta, ale słowo się rzekło. Czas na wiosenne porządki w archiwach, w głowie i w życiu, a zresztą podobno wszystkie drogi i tak prowadzą do Rzymu, więc nie ma sensu tego odwlekać ;).Niestety, tym razem Kris był tam sam, służbowo. Służbowo, bo całkiem niedawno udało mu się zrealizować jeden z projektów pobocznych i został... kierowcą autokaru. Ale do tego musiało dojść - gdybyście go widzieli kiedyś na naszych objazdówkach, jak siedzi na swoim miejscu obstawiony monitorkami z mapą trasy, prędkościomierzem i innymi aplikacjami drogowymi, to zrozumielibyście jego ból, że nie może zając miejsca za kierownicą i pokazać tym kierowcom, jak należy jeździć :).Także jak widać, stale poszerzamy asortyment pojazdów, którymi możemy kierować jako ekipa.Dwóch rzeczy nie można odmówić Krisowi - że jest doskonałym kierowcą i fotografem. Przywieziony z Rzymu materiał foto kategorycznie nie wyraża zgody na to, by go nie wykorzystać. Zdjęcia mnie zauroczyły. Jak wyobrażałam sobie wcześniej Rzym? Właściwie, to wcale... Z Włoch bardziej marzyły mi się Toskania, Umbria, Pompeje, a Rzym to tylko jakoś tak przy okazji.Poza tym do Rzymu jechać tak nie bardzo, jeszcze diabli wezmą. Ta karczma Rzym się nazywa... Kładę areszt na waszeci. Nieee, dzięki, postoję. No a co z tym Rzymem? Czy Kris wrócił zachwycony? Pewnie, że wrócił, złego diabli nie biorą, a czy zachwycony? Peh, on się nie zachwyca tak łatwo.Pierwsze co usłyszałam o tym mieście, to: strasznie tam brudno! Drugie: ruch uliczny to totalny chaos! Tak, to było o Rzymie, nie o Łodzi :). Ale są i różnice: Rzym, jakby na niego nie spojrzeć, jest malowniczy. W Łodzi trzeba umieć dobierać odpowiednie kąty.Ale to, co mu się podobało, Krisowi znaczy, to że mógł zjechać Rzym na rowerze, i jeszcze wzbudzać przy tym małą sensację, bo rzymianie są raczej mało cykliczni.
Czy ja tam kiedyś zawitam? Nie wiem. Maybe. Jeśli tak, dowiecie się o tym;).
8 komentarzy:

 1. Witam towarzystwo. Udało mi się pojechać do Rzymu czymś takim z grupą 70 osób. Grupa okazała się chórem, który wygrał Gran Prix Roma. 1-UP ;)
  Udało mi się z kolegą zawieźć i przywieźć zwycięzców takim pojazdem:
  ZDJĘCIE Z RZYMU

  OdpowiedzUsuń
 2. Cudowne zdjęcia i cudowne miejsce.
  Dziękuję. Odżyły moje wspomnienia.
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pozdrawiam ciepło.
   Moje wspomnienia jeszcze przede mną :)

   Usuń
 3. Świertnie znane miejsca ale... no zawsze przypomnień sobie warto

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Byłam w różnych śmieciach, ale w Rzymie jeszcze nie. Ale.... someday, maybe.

   Usuń
  2. No ja w Rzymie to częściej niż w warszawie. Za dnia i nocą, z przewodnikiem i samodzielnie. Generalnie... ciekawie tam ;-)

   Usuń