Warszawa 14.06.2009. Pol-Hot

Druga z cyklu wycieczek "Warszawa-Okęcie i co by tu przy okazji zwiedzić" ponownie zaprowadziła nas do słynnego Otwocka. Tym razem postanowiliśmy zobaczyć opuszczony ośrodek szkoleniowo-rekreacyjny Pol-Hot. Spośród wszystkich odwiedzonych przez nas obiektów urbexowych wyróżnia się niesamowitą wręcz ilością fantów.


Wraz z ośrodkiem porzucone zostało wszystko, co stanowiło jego wyposażenie: meble, pościel, szokująca ilość książek i komputerów, naczynia kuchenne, sprzęt sportowy, dokumentacja kadrowa i księgowa... Ksera, projektory... A także osobiste drobiazgi pozostawione przez byłych pracowników. Wygląda to tak, jakby wszyscy mieli 15 minut na ewakuację lub po prostu zostali nagle unicestwieni.

Na terenie znajduje się kilka budynków. Centralne miejsce zajmuje typowo hotelarski obiekt, z dziesiątkami pokoi, salami konferencyjnymi, kuchnią i jadalnią, podpiwniczony- a w piwnicach bufet, sala dyskotekowa, a nawet sauna. Komfort był chyba dosyć niezły, mimo że pokoiki raczej niewielkie były, ale za to w przeważającej większości wyposażone w łazienki- szczerze powiem, że gdybyśmy my szukając noclegu trafili w takie miejsce, nie pogardzilibyśmy.

Hotel otoczony jest przez kilka mniejszych budynków: typowo gospodarczy, z kotłownią, składem narzędzi i... kolekcją opróżnionych butelek :) nie po Nałęczowiance bynajmniej. Rekreacyjny, podejrzewany o bycie świetlicą, salą zabaw, wypożyczalnią sprzętu sportowego. I, w pewnym oddaleniu, mniejszy, kilkupokojowy pensjonacik.


Ośrodek oczywiście niszczeje, przeciekające dachy powodują arcyciekawe zniszczenia wewnątrz, takie jak wyspy na (wciąż nierozkradzionych- o dziwo) pęczniejących od wilgoci parkietach. Ostatnie ślady cywilizacji nosiły datę październik 2005; przez zaledwie 4 lata niegdyś pewnie nieźle prosperujące miejsce przeistoczyło się w ruinę o postapokaliptycznym krajobrazie- no ale niejedno już takie widzieliśmy, więc nie ma sensu udawać zdziwienia.

Udział wzięli: Mad, ThT, Krisk8, CorNick i Arek

2 komentarze:

  1. O widać Cię w okienku :)
    Fajna miejscówa

    OdpowiedzUsuń
  2. A ku ku :)
    Macham do kominiarzy :)

    OdpowiedzUsuń