Wakacje '09- Rezerwat Skałek Prządki 21.07.2009.

Jak to jest, że w najlepsze miejsca trafia się zazwyczaj przez przypadek? Rezerwat skałek oznaczyliśmy sobie jako cel rezerwowy, do zrobienia przy okazji; okazało się, że spędzilismy w tym pięknym miejscu 5 bitych godzin i jeszcze nie mieliśmy dość. Hmm, a raczej mieliśmy, ale nie chcieliśmy mieć :)Dzięki temu, że na teren rezerwatu weszliśmy niejako od tyłu, wrażenia dozowalismy sobie stopniowo. Najpierw ujrzeliśmy łagodne formacje skalne, mocno jeszcze przykryte ziemią, odkrywające same wierzchołki lub jedno zbocze. Idąc dalej w las, a raczej skacząc po skałkach, odkrywaliśmy kolejne, coraz bardziej fantazyjne. Przyjemność z aktywnego zwiedzania rezerwatu zgodnie porównaliśmy do odkrywania zakamarków na wysokościach w Wilczym Szańcu; to chyba spory komplement z ust miłośników bunkrów ;)


Rzeźba terenu stawiała nam coraz większe wyzwania, ale i frajda ze sprostania im była coraz większa. Ze szczytów mogliśmy podziwiać niewiarygodne panoramy okolicy, niestety najwyższe pozostały niedostępne, bo tam potrzeba już specjalistycznego sprzętu do wspinaczki.


Jedyne, co mogę skrytykować w tym pięknym miejscu, to wszechobecność puszek po piwie i potłuczonych butelek- na szkło trzeba tam uważać bardziej niż na cokolwiek innego. Ludzie... szkoda komentarza. Chcecie pić na skałkach, to chociaż po sobie posprzątajcie...


Rezerwat skałek Prządki jest cześcią Czarnorzecko-Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego i Zespołu Karpackich Parków Krajobrazowych. O nim i o innych Parkach w województwie podkarpackim poczytajcie więcej na tej stronie.
Rezerwat zwiedzili: Mad, Krisk8, ThT i CorNick.


Pokaż mad about journey spots na większej mapie

2 komentarze:

  1. Bardzo ciekawe miejsce. A wcześniej niestety nic o tym nie wiedziełem.
    http://wdrogepetitek.blox.pl

    OdpowiedzUsuń
  2. To prawda, ciekawe, a my byśmy też o włos się z nim rozminęli :) Oj warto, warto- polecam!

    OdpowiedzUsuń