Majówka 30.04-3.05.2010. Twierdza SrebrnogórskaMyśleliśmy, ze będzie to cudowny obiekt do zwiedzenia. Największa górska twierdza w Europie, skupiająca zespół fortów, schronów, baterii itp... No niestety.Jak na tak wielki obiekt, na który bilet wstępu kosztuje 9 złotych, zwiedzania jest malutko. W porównaniu z fortem w Świnoujściu, który zwiedziliśmy rok temu, wypada delikatnie mówiąc, blado. Dostępny dla zwiedzających jest dziedziniec fortu Donjon, kazamaty oraz szczyt fortu. Reszta obiektu jest w remoncie, i mam nadzieję, że kiedy dobiegnie on końca, będzie tam o wiele więcej do zobaczenia. 


Bo Twierdza tak naprawdę ma wielki potencjał, tylko że jak na razie niewykorzystany. No cóż, życzymy zatem niewyczerpanej inwencji i oczywiście płynącej szerokim strumieniem gotówki do materializacji wszelkich dobrych pomysłów :) I niekoniecznie muszą to być straszące turystów duchy... ;)


Coś, co na pewno warto w tym miejscu zobaczyć, to panorama okolicy. Twierdza jako obiekt strategiczny pozwala bezbłędnie obserwować pobliskie ziemie aż po horyzont. 
TUTAJ oficjalna strona Twierdzy, która zawiera sporo informacji, które może dla kogoś okażą się przydatne.
Chcąc nie chcąc, Donjona zwiedzili Mad, Krisk8, CorNick, Arek, Kacha i Królik.


Pokaż mad about journey spots na większej mapie

4 komentarze:

 1. Czyli przez 12 lat odkąd tam byłem nic się nie zmieniło:) Też po wejściu byłem zaskoczony jak się okazało że teraz czas na... zejście spowrotem.

  OdpowiedzUsuń
 2. No niestety, mniej więcej tak to wygląda... Wchodzenie pod górę zajmuje więcej czasu, niż zwiedzanie twierdzy ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. ... i na dodatek remont cegły na wysoki błysk jak klinkier to dość dziwny pomysł. Jeszcze wstawić McDonald's i jakiś sklep z ciuchami to się świetnie dopełni. Nie bawi mnie fort z klinkieru - dziękuję ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. A więc jednak dalej remonty... Chciałbym kiedyś zobaczyć ten fort w całej okazałości:)

  OdpowiedzUsuń