Szczyrk Skrzyczne 6.08.2010
Skrzyczne jest najwyższym szczytem Beskidu Śląskiego i jest niewątpliwie obowiazkowym punktem programu podczas pobytu w Szczyrku. A to z kilku powodów:Od strony Szczyrku można na Skrzyczne wjechać dwuodcinkowym wyciągiem krzesełkowym. Przejażdżka ta jest wartością samą w sobie ;). Siedząc wygodnie można podziwiać widoki zmieniające się płynnie z każdym metrem, a oprócz widoków często i warunki atmosferyczne. Uwaga: jeśli oglądaliście film Frozen o strasznych zagrożeniach płynących z korzystania z wyciągów, w Szczyrku nic takiego Wam nie grozi ;) ...chyba. Na szczycie znajduje się schronisko turystyczne, w którym można całkiem smacznie zjeść i nie tylko; są tam także inne atrakcje, np. fioletowa krowa Milki. A tak na poważnie, o atrakcjach jakie oferuje schronisko i okolica, można dowiedzieć się z ich strony internetowejZ góry rozciągają się niesamowite, panoramiczne widoki na Kotlinę Żywiecką. Podczas naszego pobytu pogoda nie mogła się zdecydować, czy chce być ładna, czy brzydka, ale pomijając związane z tym niedogodności, dało to dodatkowe efekty estetyczne w postaci chmur w odległosci na wyciągnięcie ręki :)W zimie dostępnych jest kilka tras narciarskich, które latem są rajem dla miłośników downhillu. Rower można zabrać ze sobą bez problemu na wyciąg. Ponadto ze Skrzycznego odchodzą szlaki turystyczne dla pieszych. Tak więc raz znalazłszy się na górze, ma się przed sobą naprawdę wiele różnorodnych opcji spędzenia reszty dnia. Oczywiście można zjechać na dół tym samym wyciągiem lub spróbować pokonać stromizny na pieszo, co może okazać się niezapomnianą przygodą- bo góry są zawsze pełne niespodzianek, zwłaszcza pogodowych ;)
Nie uwierzycie, ale powoli zbliżam się do końca wpisów związanych z tygodniowym pobytem w Szczyrku, który miał miejsce w sierpniu tego roku... 
Na Skrzycznem  straszne przygody przeżyli: Koteksony, Zava, Dora, no i my jak zwykle- Mad i  Krisk8. 
Pokaż mad about journey spots na większej mapie

4 komentarze:

 1. Mad- ja mieszkam pod tą górką:)
  I często wyskakuję tam sobie na mały spacerek;)
  Pasikonik

  OdpowiedzUsuń
 2. No to powiem Ci jedno, Pasikonik- zazdroszczę :) Górka jest bardzo zacna na spacerki, a w ogóle, to Beskidy są moimi ulubionymi górami jeśli chodzi o piesze wycieczki. Pozdrawiam ciepło i dzięki za odwiedziny :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Widoki piękne! I dlatego właśnie muszę wrócić do Szczyrku, bo Skrzyczne jeszcze nie jest zaliczone- córeczka jeszcze za mała na wyciąg krzesełkowy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Petitku, koniecznie musicie tam wrócić jak córcia podrośnie, jestem pewna ze będziecie całą rodziną zachwyceni :)

  OdpowiedzUsuń