Kwietniówka. 28.04.2011 Adršpašské skály- jeziorko

Zamiast majówki, w tym roku zorganizowaliśmy sobie kwietniówkę. Niestety o niczym nowym nie napiszę, bo ostatnie dni kwietnia spędziliśmy... w Kotlinie Kłodzkiej :)


W czeskim Adrspachu byliśmy już dwa lata temu jesienią, ale nie widzieliśmy wtedy jeziorka, bo deszczowa pogoda skłoniła nas do opuszczenia tego miejsca prędzej, niż byśmy chcieli. W tym roku mieliśmy okazję obejrzeć Skalne Miasto skąpane w wiosennym słońcu. 


Jezioro nie jest wytworem naturalnym, a pozostałością po wyrobisku piaskowni.  Wypełniająca je woda ma kolor turkusowy, co nadaje krajobrazowi nieco bajkowości :)


Wkoło zbiornika poprowadzony jest szlak okrężny o długości 1,5 km, który pozwala obejrzeć jeziorko zarówno z perspektywy wysokich klifów skalnych, jak i z uroczej, jasno-piaskowej mini-plaży. W wędrówce towarzyszyły nam kaczki- krzyżówki i ryby. Kaczek karmić nie wolno, ale one się tym zakazem w ogóle nie przejmują ;)


Chciałabym tam wrócić jak najprędzej :) I szczerze, ale to szczerze namawiam do odwiedzenia tego miejsca- byle nie w weekend, środek tygodnia jest o wiele lepszym wyborem, kiedy jedyne co nas otacza to piękno natury, a nie dzwonki telefonów komórkowych :) 

To jeszcze nie koniec kwietniówki.... na której jeżdżą, piją, lulki palą Mad, Krisk8, Arek, Dora i Zava.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz