Zakopane. 7-10.02.2013

Krupówki by night

Zimowy wyjazd do Zakopca pomyślany był głównie jako nartowo-snowboardowy. Nie szykowaliśmy się na zwiedzanie ani na eksplorację. I tak też się stało; 5 zimowych, krótkich dni upłynęło nam na szaleństwach na stoku, obżarstwie w góralskich karczmach, hulankach i swawolach. 

Tak się wracało do domu...

Kościół pod wezwaniem św. Rodziny

O Zakopcu każdy wie to, co wie i myśli to, co myśli. Nie będę więc dorzucać swoich trzech groszy, chociaż ci, co lubią dutki, pewnie by się ucieszyli. Zamiast tego zapraszam do minigalerii, prezentującej Zakopane od najlepszej wizualnej strony. 

Choina na Krupówkach

Niezapomniane wrażenia estetyczne zapewnił nam opad 40-centymetrowej warstwy śniegu, który udekorował miasto puchową, skrzącą się kołderką i skutecznie amortyzował przypadki hamowania tylną częścią ciała. Niezwykle uroczy był w tych pięknych okolicznościach przyrody - i niepowtarzalnych, rzecz jasna - kulig z pochodniami. 

Dzwonią dzwonki sań...

W ramach turystyki górskiej wjechaliśmy na Kasprowy kolejką linową. Ze szczytu mogliśmy podziwiać gęste. białe mleko rozlane aż po horyzont. Ciekawym przeżyciem jest wyciągnięcie przed siebie ręki i obserwowanie, jak dłoń znika w nieprzeniknionej bieli :) 

Tyle widzieliśmy z Kasprowego

Na 5 dni Zakopali się: Mad, Krisk8, Koteksony, Nina, Zava i Taxi Team.


Pokaż mad about journey spots na większej mapie

4 komentarze:

 1. Kiedyś w czerwcu spotkało mnie też na Kasprowym, że na metrów nie było widać, wystarczyło odejść kawałeczek od wyciągu i go nie było wcale widać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. My raz trafiliśmy na superprzejrzyste powietrze - widać było wszystko aż po horyzont, no a tym razem - cóż, mieliśmy troszeczkę inne wrażenia :)

   Usuń
 2. Ładna atmosfera zimowej scenerii. Nigdy tam nie byłem o tej porze roku. Widać, że zimą to miasto też ma swój urok.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Owszem, ma swój urok, tylko że zwykle ludzi tam pełno, różnych ludzi... i trochę tego uroku kradną. Ale same Tatry i Podhale zimą to piękne widowisko.

   Usuń